دردی از اعتراض / نويسنده محمد جواد

Sunday, 25 September 2016 18:27 Written by  font size decrease font size decrease font size increase font size increase font size

 

 

خداوند كه يكی از صفاتش عادل بودن است بطوری كه خداوند ممكن است در روز قيامت از حق خود بگذرد اما هيچ گاه از حق انسانهای ديگر نخواهد گذشت حق الناس حق الله هم هست .

با ذکر آیاتی از قرآن کریم

«لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَيِّناتِ وَ أَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْكِتابَ وَ الْمِيزانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ» سوره حديد، آيه 25 ما رسولان خود را با دلايل روشن فرستاديم، و با آنها كتاب آسمانی و ميزان شناسايی حق از باطل نازل كردم تا مردم قيام به عدالت كنند .

«يا أيّها الّذين آمنوا لا تَأْكُلُوا أَمْوالَكُمْ بَيْنَكُمْ بِالْباطِلِ» ای كسانی كه ايمان آورده‌ايد اموال يكديگر را از طرق نامشروع و غلط و باطل نخوريد نساء، 29  يعنی، هرگونه تصرف در مال ديگری كه بدون حق و بدون مجوز منطقی و عقلانی بوده باشد ممنوع شناخته شده است.

همیشه جواب یک سوال برایم دشواراست اگر به بی عدالتی اعتراض کنم چه پیامدهای برام دارد منو دستگیرمی کنند که باید زندانی ،شکنجه ،اعدام شوممنو مجبور می کنند که از وطنم الاحوازپا به فراربگذارم یا اینکه خود کشی کنم یا با این رژیم دیکتاتوری ولایت فقیه همکاری کنم .

 در ادیان ابراهیمی خودکشی گناه (ضدیت با خدا) محسوب می‌شود، چون  زندگی مقدس است برعکس در ژاپن در دوره سامورایی ها، خودکشی به عنوان جبران شکست یا نوعی اعتراض، محترم شمرده می‌شد  سازمان جهانی بهداشت،  روز ۱۰ سپتامبر را به عنوان «روز جهانی پيشگيری از خودکشی» معرفی می کند .

در هر سال حدود يک میليون انسان خودکشی می‌کنند و بطور متوسط در هر ۴۰ ثانيه يک ‌نفرسهم کشور تروریست ایران از این خودکشی‌ها،  ١١ نفر در روزاستخودکشی ظرف چند دهه اخیر به میزان 60درصد در جهان افزایش داشته است باید خودکشی را چه منجر به مرگ بشود و چه نه  بعنوان آفتی خطرناک  (درد احوازی)  دانست  که سلامتی  آن ها را  تهدید می‌کند واین نظام ولایت فقیه  سود حاصل واز این خودکشی را می برد  به عنوان مثال در پی مشکلات حاد اقتصادی جوان احوازی را در نظر بگیرم که چاره ای ندارد جز فراراز این مشکلات و تلاش  برای  فرار مسدود نشده باشد جوان  وارد فاز سایکوبیولوژیکی می‌شود  که به خشم و اعتراض رو می آورد و ناامیدی یکی ازمهم‌ترین علت خودکشی جوانان است خودکشی مرگ بار نشان دهنده‌ی  دردی است بدون داشتن هیچ گونه راه فراراست .

احوازیها مجبورهستند خود را از فشارحاد اقتصادی دربدترين شرايط فقروبيكاری نجات دهندمسوول اين خودسوزى ها و خودكشى ها رژیم ستمگر ایران است  و ثروت مسروقه احوازی ها را که قربانيان ستم هستند خرج توسعه طلبى هاى خود مى كنند .

 با این همه ترفندهای مختلف این نسل کشی را اثبات می کند و ترس این رژیم را افشا می کند ودلیل آن عدم اعتماد و دید سیاسی است.

 

 

 

Read 1062 times
Rate this item
(2 votes)
Last modified on Sunday, 25 September 2016 18:30

تابعونا :

تويتر  :   فيس بوك    :      قناة الجبهة البث    :    اليوتيوب